TOPlist

Česká bižuterie

 

Česká bižuterie GM Collection má dlouholetou tradici a výrobní postupy se přenášejí z generace na generaci. Většina výrobků je 100% ruční práce. Nejen kvalitním zpracováním, tradicí a designem se liší od běžně bižuterie.

Součástí bižuterie jsou stříbro Clar, ruthenium, černý zinek, české perle, český křišťál, kámen Swarovsi, broušené šatony.

Koncovky na náušnicích jsou vyrobeny z chirurgické oceli a jsou vhodné i pro alergiky. Bižuterie a šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitosnému nošení.

U šperků z bižuterie či u šperků s kombinací bižuterních prvků je použita řada různých materiálů a komponent. Jedná se například o skleněné korálky, lampové sklo, plastové korálky, různé kovové díly, zapínání atd. z obecného kovu s různými druhy povrchové úpravy - galvanizace.

Je třeba si uvědomit, že bižuterie se chová zcela jinak než stříbrné nebo ocelové šperky. Z tohoto důvodu je nutné při jejich péči i nošení dodržovat určitá pravidla, aby jste se mohli s vašeho bižuterního šperku těšit co nejdéle.

Chceme-li si svůj šperk z bižuterie uchovat v původní kráse a vzhledu, je nutné dodržovat pravidla, které vyplývají z povahy těchto šperků:

  • zabraňte styku výrobku s vodou
  • pozor na chemikálie (barvení vlasů, lak na vlasy, úklid, mytí nádobí, parfém, toaletní voda, krémy apod.)
  • pozor na dlouhodobé působení světla, výrobek může změnit vzhled (výrobky uchováváme ve šperkovnici nebo krabičce)
  • bižuterii nečistíme chemicky
  • na čištění a péči o bižuterii používáme čistící vatu a přípravky k čištění bižuterie určené